KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808337

nr 1480 8337

Robert Löfgren

(1893-1978), Sverige

Oljemålning, Sydländsk by. Signerad, daterad 1955. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 62x54 cm

Robert Löfgren, svensk målare född i Arvika 1893, död 1978.

Utrop:

600 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 19:18:31

Robert Löfgren

Läs mer om Robert Löfgren